Jeg kan hjelpe deg å skreddersy reisen etter dine ønsker og behov.
Denne kjøreferien fokuserer på de mange attraksjonene som den vakre sørlige delen av Island har å by på. Besøk de majestetiske fossene og sprutende geysirene som ligger mellom kjente vulkaner og isbreer.
På bare seks dager vil dere oppleve, i deres eget tempo, alle hovedattraksjonene som er en del av Den Gyldne Sirkelen. Dere vil se fossen Gullfoss, den varme kilden Geysir, og det vakre og historiske området Thingvellir nasjonalpark.
Dette er kun et forslag til reiserute. Du kan selv velge reiselengde, overnatting og utflukter. I samråd med din reiseekspert finner vi den beste løsning og skreddersyr den eksakte reiseruten etter dine ønsker.
Dere reiser fra Norge og lander på Island noen timer senere. På flyplassen henter dere bilen og starter ferden deres.
Fra Keflavik International Airport anbefaler vi at dere kjører langs den sørlige kysten av Reykjanes-halvøya til deres første overnattingssted i den sjarmerende byen Hveragerdi. Denne byen er en av de få som ligger rett ovenpå et geotermisk område, og derfor blir mange drivhus oppvarmet av det varme vannet fra kildene i nærheten. Dette er grunnen til at byen har fått navnet "blomsterbyen".
Avhengig av deres ankomsttid til Island, er det ideelt å besøke den Blå Lagune på veien. Her kan dere slappe av i det herlige geotermiske vannet.
Høydepunkter
Overnatting: Hótel Hjarðarból eller tilsvarende
Skreddersy denne reisen
Jeg kan hjelpe deg å skreddersy reisen etter dine ønsker og behov.